Nejlepší vysavač na světě(?)

pátek 18. únor 2011 13:33

Foukáte si do bytu vzduch přes popelnici-tedy sáček plný hnijícího prachu,nebo používáte novější technologii? Třeba vodní s rotačním separátorem?? Nebo bezsáčkový / cyklonový???

Ještě je další možnost,kterou využívají majitelé novostaveb-takzvaný centrální vysavač. Ten je praktický,ale jen pro ně. Cyklonový používá k odstranění prachu ze vzduchu odstředivou sílu víru.Například u truhláren a pilařských provozů jsou vidět vysoké plechové sloupy,do kterých ústí po tečně trouba odsávání a středem nahoře vychází odstředěný vzduch.

U vodních s rotačním separátorem, předává voda do vystupujícího vzduchu další příjemné vlatnosti. Zvlhčuje jej a ionizuje(přirozenou cestou).Nebo si v létě můžete s kostkami ledu ochladit vduch,nebo jej přidáním esence naráz provonět. Nebo za inverzního počasí vyčistit za pomoci přidané sody vyvětraný vzduch od smogu a exhalátů.

Ale nejúčinnější na kvalitu vystupujího vzduchu jsou stejně ty první zmíněné "pytlikáče". Ale taky nejsmradlavější. Ano,s uhlíkovým filtrem to jde na chvíli obelstít,ale je to další překážka už tak vysokého odporu proudění vduchu. Ten narůstá se zvyšujícím objemem nasátých nečistot a to velmi brzy.

Jak neplatit za sáčky a uhlíkové filtry? A také H.E.P.A. filtry? Používané i u zmíněných bezsáčkových technologií pro jejich "malou" účinnost při nadměrné okamžité zátěži? Ano, při pravidelném běžném úklidu se to neprojeví,ale zkuste po 2 týdnech vysát běhoun ve vstupní hale-předsíni a bez H.E.P.A. filtru. Pak mi dáte za pravdu.

Možná není rozumné dělat si z bytu sterilní záležitost,ale myslím,že jsme okolním prostředím už tak dost zatíženi,že alespoň doma bychom mohli dopřát našim schránkám tělesným trochu odpočinku. A je prokázáno,že právě zde je vzduch několikanásobně horší než venku. Tedy v průměru. Za inverze to neplatí. Ale v prachu je spousta rakovinotvorných a i jinak toxických látek a není radno je zvedat z koberců a pouštět přes vysavač do vzduchu. Kdo nemá koberce,tak má smůlu,protože se prach neustále víří. Nechápu argument alergologů,že koberce a záclony jsou na závadu.Já to vidím přesně obráceně. Špatný může být jen vysavač,ne uložiště prachu-koberec. V něm nenajdete ani obávané původce silného alergenu(který působí i na mne),výkaly roztočů.

Roztoči jsou fáma. Horší je zatuchlina a spory plísní,které mají v sáčku vysavače ideální prostředí. Proto alergici trpí při vysávání s pytlikáčem. A nějaká chemická "jedovatá" vůně v tyčince to nezachrání!

Jak tohle jenom vyřešit? Přihřeju si tu polívčičku a prásknu na sebe,že jsem autorem patentovaného řešní. Má číslo 300969 a jde o: "Vysavač s kombinací technologií". Když jsem zavrhnul pytlikáč (přes 100 let starou technologii) a zhodnotil vlastnosti vodního a cyklonového vysavače,nabídla se jako ideální řešení jejich kombinace. Ale to by ještě nebylo na patent. Tohle řešení(bez separátoru) před lety nabízel TV shoping. Ale když jsem prozkoumal jak to funguje,vůbec jsem to nepochopil.Pak jsem se s tím"strojem" setkal v akci a potvrdil si,že je to paskvil.

Patentovat jsem mohl jen novinku.Ta vznikla doplněním síta pro tvorbu malých bublinek ve vodní lázni,kde se stačí prach účinně smáčet a nepostupovat až k rotačnímu separátoru.

Dobrá zpráva je,že řešení je na světě a přišel na to Čech,špatná je,že nemám cca 20 milionů,aby se dostal do vašich rukou. S takovou částkou nepomůže (?) ani "Den D".

Ale buďme optimisti,Číňani nám ho určitě brzy naservírují.

A nebo....znáte mecenáše, který by výrobu zasponzoroval? I z části? Pak máme šanci ukázat světu (vlastně spíše potvrdit), že Češi mají stále potenciál. Nejen produkovat skvělé sportovce, ale také přicházet s inovativními produkty. A můj prototyp funguje skvěle.

Petr Machala

Petr MachalapRaibow07:5531.7.2011 7:55:15
TondaNejlepsi vysavac na svete?17:0318.2.2011 17:03:50

Počet příspěvků: 2, poslední 31.7.2011 7:55:15 Zobrazuji posledních 2 příspěvků.

Petr Machala

Petr Machala

Nepíšu o dění kolem,ale o tom,čím se mohou poučit ostatní a také nalézt řešení. Takové články si i rád přečtu a přidám reputaci. Cokoliv mohu ovlivnit k lepšímu,o tom chci psát.A že toho je!

Nenormálně normální a normálně nenormální. Mám rád vše logické.

REPUTACE AUTORA:
0,00

Seznam rubrik

Tipy autora

tento blog
všechny blogy

Zajímavé články

Pošlete mi vzkaz

Zbývá vám ještě znaků. Je zakázáno posílat reklamu a vzkazy více bloggerům najednou.