Jak jsme na tom s pitnou vodou?

neděle 13. únor 2011 11:18

Převážně špatně! Vodohospodáře tato věta jistě nadzvedla ze židle a s chutí by mne kamenovali,ale mám logické vysvětlení.Bohužel hodinový monolog musím směstnat do"pár" odstavců. Lidské tělo je nejsložitější chemická laboratoř,jakou si umíme představit a reálně je to asi ještě 100x složitější. A každý chemický proces vyžaduje,aby do něj vstupovaly jen ty prvky a sloučeniny,kterých je zapotřebí.

A převážná většina procesů probíhá ve vodných roztocích. Tedy v H2O.A to znamená bez příměsí navíc,jakými jsou minerály,kovy a chlór.A co hůř,pokud je "přípustný" limit řekněme třeba olova někde překročen a je to"neřešitelné",pak se udělá výjimka a takováto veličina se již nikde nezjišťuje!
Chlór je jed a pokud si přihnete čerstvě natočené"chlorovky" několikrát denně a celý život,pak vězte,že jste vypili flašku Sava.Myslíte,že se to na vašem zdraví neprojeví? Pravda-v malých dávkách se zničené buňky trávicího traktu a sliznic stačí obnovovat(a to je účelem chloru-ničit buňky). Ale i tato obnova má své hranice a jednou skončí. Ale rakovinné buňky je pak nahradí,o to se bát nemusíte.


Ale pít destilovanou vodu bych nedoporučoval také. Pak mají buňky tendenci ji do sebe nasávat a nasávat...to je proces osmózy. A o ní bude právě řeč. Buněčná stěna má vlastnost prostupu čistší vody do té nasycenější. Za"stejného"tlaku na obou stranách. Na tomto principu funguje lázeňství. Ponořením do mineralizované vody nebo bahna má z těla vytáhnout nečistoty přes povrch těla tvořený buňkami. Pak je ale naprostý nesmysl tuto vodu pít!
Ať si doktoři tvrdí co chtějí,že ty minerály jsou ku prospěchu. Ale pokud mají enzymy vydolovat z těch šutráků ve vodě jeden atom,se kterým mohou dál pracovat,pak jim ho raději dodám v ovoci či zelenině. Případně sáhnu po preparátu-koloidním roztoku.
Ony totiž ty minerály mají tendenci se všude bez rozdílu usazovat. V kloubech vymílají chrupavku,v uších působí hluchotu,tvoří se kameny ve vnitřních orgánech....


Pokud se vám v konvicích na vodu vytvářejí usazeniny,pak se budou tvořit i ve vás.
Od r.2000 znám řešení. Ale nesmí se o něm mluvit. Protože by to pošpinilo snahu vodohospodářů. Přitom technologii, která to komplexně (a hlavně měřitelně) umí,si lze v Americe běžně koupit"na krámě". U nás převážně od "podomního prodejce",ale ti mají v některých městech zákaz pracovat. To máte teda blbý!
Je to na vás najít dealera-firmu,která vám technologii "reverzní osmózy" může dodat. A nemyslete si,že vysoké pořizovací náklady(cca 30 000) nějak obejdete. Bude to vždy na úkor kvality. A to nemluvím o "nesmyslných" filtrech a magnetech. Například ty uhlíkové vám vodu zbaví organochemických látek(chloru),ale těžké kovy,minerály atd nemají důvod se navázat-jen se zachytí. Dočasně. Měřil jsem vodu z takovéhoto filtru a byla po nedostatečném odtočení"špinavější"(o zpětně rozpuštěné látky),než po řádném odtočení. Ale ani rozdíl oproti vstupní nebyl velký. Přitom pořizovací a servisní náklady převyšovaly"reverzní"technologii.


Jsem zastáncem zlevnění vody pro zbytečnost výroby pitné(to je vlastně nesmysl). Tím si ušetříme na čističky(ne filtry),které nám ji vyrobí doma. Nebo je logické,splachovat wc vodou pitnou?

P.S. Považujete mne za blázna? A nebyl bych jím v 90tých letech s tvrzením,že budete utrácet tisíce za balenou vodu?

Petr Machala

Petr Machala

Petr Machala

Nepíšu o dění kolem,ale o tom,čím se mohou poučit ostatní a také nalézt řešení. Takové články si i rád přečtu a přidám reputaci. Cokoliv mohu ovlivnit k lepšímu,o tom chci psát.A že toho je!

Nenormálně normální a normálně nenormální. Mám rád vše logické.

REPUTACE AUTORA:
0,00

Seznam rubrik

Tipy autora

Zajímavé články