Krátký příspěvek k blogu L.Stejskala "Lara Loganová..."

sobota 19. únor 2011 12:21

Opět reaguji na článek jiného autora,protože ve mě zanechal silný dojem a ponaučení. Přináší prozření a lepší orientaci v dění kolem nás.....

Pan Stejskal skvěle vystihnul dění kolem nás s pořekadlem,že: "Zakázané ovoce chutná nejlépe"!

Nedopusťme zatmění našich myslí kvůli křiklounům a kazatelům tvrdícím,že něco musíme,protože....

Pokud je něco přikazováno,zpravidla pro to chybí správné a logické argumenty. Bytostně se bráním příkazům protože se mohou rozcházet s mým přesvědčením. Byl jsem"donucen" zahrát si na pravdu a odpovídat ANO-NE . Už nikdy na tohle nekývnu! Trpěl jsem jako zvíře,než jsem onu odpověď vytlačil a pak stejně vypadal jako pokrytec..... Nic není černé nebo bílé (možná s výjimkou matematiky) . Raději budu příště odpovídat celou větou,aby má odpověď nebyl vytržena z kontextu.

Kvuli příkazům nemám rád ortodoxní víry a sekty. Rád se poučím. Překvapivě i v Jehovistickém časopise "Probuďte se!" jsem kdysi našel článek o stvoření světa,který mi konečně dával smysl. A stálo v něm,že původní verze nebyla správně přeložena a "dny" měly být vlastně obdobími,kdy jednotlivé fáze Genesis probíhaly. Tak,jak to popisují i vědci. Ale být Jehovisty moji rodiče,nejspíš bych toto nenapsal.Kvůli silné žloutence mi jako miminku byla dána transfuze. Ale"nečistou" krví jsem jistě nic vážného neutrpěl.

Takže Boha raději nosím v srdci a vidím jej ve všem kolem sebe,než abych riskoval,že mne nějaký kazatel zblbne a pro"vyšší věc" půjdu páchat násilí. Nebo ohýbat hřbet,abych rozšiřoval jejich statky.

A pokud má někdo pocit,že ho Bůh nemá rád,ať si uvědomí následující příměry.

Lidé se neustále snaží zasahovat do přirozeného stavu v přírodě,ale svými"dobrými úmysly" páchají docela dost škod. Jako přikrmování ptáčků,kteří pak nemají v blahobytném stavu chuť k páření, používání DDT... Našly by se spousty jiných a lepších příkladů. Nebo...skláníte se nad mraveništěm a vašemu oblíbenému mravenečkovi se děje příkoří...jak mu pomůžete? Vy-Bůh...tedy pro ty mravenečky. A jaké by pak mělo smysl naše snažení,kdyby nás Bůh ovládal jako pimprlata na nitkách?

Bože zbav nás ukrutníka Hitlera...ten by lusknul,a bylo by to..... Bože zbav mne manželky-dělá mi ze života peklo....LUSK!...

Takhle by to vážně nešlo.....snad jste mé neumělé příměry pochopily. Děkuju.

Petr Machala

Petr Machala

Petr Machala

Nepíšu o dění kolem,ale o tom,čím se mohou poučit ostatní a také nalézt řešení. Takové články si i rád přečtu a přidám reputaci. Cokoliv mohu ovlivnit k lepšímu,o tom chci psát.A že toho je!

Nenormálně normální a normálně nenormální. Mám rád vše logické.

REPUTACE AUTORA:
0,00

Seznam rubrik

Tipy autora

Zajímavé články