Kdy si přestaneme stěžovat?

pondělí 7. březen 2011 13:31

Na "Svatýho Dyndy!"..... většina článků se týká naší nespokojenosti. Ano,jsou i výjimky které opěvují zázrak našeho bytí. Ale já bych si jej vychutnal lépe s vědomím,že"vše" funguje jak má......

Vlastně je to tak jednoduché. Každý ví jak by to mělo být, aby se cítil šťastný. A nemám na mysli truhly plné zlaťáků. Představuji si společnost ,kde se vše řídí podle hesla: "Vždy eticky a logicky!"  Ale také:"Co sám nemáš rád,nečiň druhým!"  Ta naše je tomuto vdálena na světelné roky.  A hmatetelnou změnu vidím tak za 50 let.Tedy pokud to nebude už 21.12.2012.

O tom jsem se zmínil již dříve ve čtvrtém článku. Také jsem v něm navrhnul řešení. Ale nikdo(!)se neodhodlal ke komentáři nebo k tomu, označit mne za blázna či vizionáře. Přitom průměrné reputace jsem se dočkal. A děkuji za ni.

To jsme my Češi takoví srábkové a budeme se nadávajíce na poměry nadále blaženě rochnit v tom srabu, co je všude kolem? Nebo s tím začneme konečně něco dělat? Nemám na mysli defenestrace či občanskou válku. Na to stejně nemáme "koule". A tak naivní zase nejsem. Odborníkem na vyjádření poměrů byl - bohužel byl - Karel Kryl. Nejsem tak zdatný a vlastně ani nechci nadávat na poměry. Na to je nás tu dost. Já chci ukázat cestu,kterou vidím jako nejrychlejší-nejideálnější.

V Itálii už začali šlapat na paty mafii,u nás se to pár jedinců ve vládě také pokouší rozvířit. Ale pokud na to budou sami ,nevím na jak dlouho jim vydrží elán, než je "zbytek" v ohrožení zamete do propadliště dějin. Já alespoň 1.3. strávil večer při svíčkách a nebyl jsem nakupovat, abych se připojil k tichému protestu a dal najevo, že tu jsem a připravený k větší smysluplné akci než je tato.

Blázen? Rebel? Ať si.....alespoň nejsem pasivní. Nejsem součástí stáda manipulovatelných ovcí!

Ale zpět k tematu. Tady, stejně jako v každé jiné zemi je velmi obtížné nastartovat skutečně demokratické poměry. Ale pokud nezačne nová společnost "od píky", tak je nereálné toho dosáhnout. Nevěřím, že je to utopie. Ano,špatné vlastnosti máme každý. Tak jim nedejme příležitost projevit se. A nemám na mysli policejní stát. A už vůbec ne sektu. Z toho se mi ježí chlupy na těle. Táborité byli průkopníky, ale systém nebyl ideálně nastavený. Sociální společnost ano, ale žádný socializmus. Skutečně by "stačilo" podřídit jednání každého výše zmíněnému heslu. Kdo se projeví neetickým jednáním ,dostane přes prsty a příště si dá pozor. Ale to se nesmí zamést pod koberec ,jak to dobře známe.....ale řešit a vyřešit okamžitě. A posadit hříšníka na náměstí "za katr", ať si každý prohlédne lumpa, před kterým je lépe mít se na pozoru, tak si každý rozmyslí dělat lumpárny. Takový pranýř býval dobrá věc...proč už ho vlastně nemáme? Aha.....televize.....no,stejně ti co kradou ve velkém a my to z daní zaplatíme, dostanou milionové odstupné a lukrativní post......tak proč se vlastně vzrušuju...? No jo vlastně...tady to funguje jinak. Měl bych se vrátit do země zaslíbené a rozvinout myšlenku.

Tak třeba....poměr zastavenosti by musel být 1/3 zeleně na 2/3 staveb...na každých 250m cesty obytné zóny nějaké sportoviště/dět.hřiště....

Ne.....tohle by byl nekonečný článek....spíše...kde je ono "Eldorádo"? Není za rohem ani na Marsu. Vidím to tak třeba v Beninu,v subtropické části Afriky. Proč? Tam s "demokracií" začali jako první v Africe a jistě by uvítali příliv technologií (stavební,zemědělská...)a moderní medicíny...atd....a tak by jim nemělo vadit nějakých 10-25 tis. přistěhovalců (hrstka)...ale dost lidí na to,aby tam mohlo fungovat 90% obvyklých potřeb komunity postavené "na zelené louce". Například lékařští specialisté s kvalitní výbavou. Je tam i dostatek vláhy, úroda 2x do roka, není potřeba zateplovat a za teplo utrácet. Dostatek energie ze slunce. Sluneční pec by vypalovala "zadarmo" cihly na běžícím páse....sorry...nechal jsem se opět unést...

Vím jak to zařídit,abychom se měli tak, že nebudeme mít na co nadáva t(tedy skoro), ale kdo na to má "koule", aby se odstěhoval tisíce kilometrů daleko...jak zajistit dětem vyšší vzdělávání....že?

Všechno jde, když se chce. Ale ono se nechce...mám ten pocit....nebo se pletu?

Mně se ale nechce..... nechat dětem stotisícový dluh od naší vlády (co naroste) s armádou nepřizpůsobivých, jako dědictví. Dál nakvašeně sledovat bordel všude kolem. Ono totiž není kam utéct. Ulita mi na zádech asi nevyraší-že bych se před nepřízní osudu schoval. A lhostejnosti se učit nebudu.

Co mi poradíte...prosííím....co je lepší Kosmonosy, nebo Bohnice? Nebo mám snad na výběr něco jiného? Líbilo by se mi ve městě Bohemia v severní odlehlé části Beninu. Zatím jsem ale jeho jediný obyvatel se svojí rodinou. Má někdo chuť se přidat???

 

Petr Machala

Petr Machala

Petr Machala

Nepíšu o dění kolem,ale o tom,čím se mohou poučit ostatní a také nalézt řešení. Takové články si i rád přečtu a přidám reputaci. Cokoliv mohu ovlivnit k lepšímu,o tom chci psát.A že toho je!

Nenormálně normální a normálně nenormální. Mám rád vše logické.

REPUTACE AUTORA:
0,00

Seznam rubrik

Tipy autora

Zajímavé články