Něco z mého pera

čtvrtek 14. duben 2011 10:20

O zázraku...aneb "Přivezl jsem si z dovolené nevěstu."

Blížilo se léto 2007 a čas dovolených a já byl toho času již delší dobu bez partnerky. Smířen s tím, že se to asi hned tak nezmění. A to přesto, že jsem muž (39) mladšího vzhledu štíhlé postavy a na nezájem či špatné hodnocení profilu na netu si nemůžu stěžovat.

Kolega mě přesvědčil, abych jel s jeho rodinou na dovolenou do Chorvatska. Shodou okolností jsme na druhý pokus zakotvili tam, kde jsem prožil nádherné „líbánky“ (neoženil jsem se) rok před tím. Jenže za pár dní jsem byl "otrávený", protože jsem vlastně dělal aupair synovi jeho nastávající. Těšili se na potomka, tak na tom usilovně pracovali a povedlo se jim to. Je to nádherná zdravá dcerka Terezka.

Říkal jsem si, že alespoň nějaký ten flirtík by se mohl zadařit, ale začal jsem i tuhle myšlenku po několika dnech a marných pokusech opouštět. A pak to přišlo! Schylovalo se k večeru, procházím pláž a vidím skupinku lidí (z Chorvatska), u které nezúčastněně ležíce na dece byly dvě pohledné ženy. Nebylo jasné, zda k nim patří, ale vyměnili jsme si pár pohledů. Po nějaké chvíli se obě zvedly a namířily si to do kempu.

Vystartoval jsem za nimi a asi trošku neohrabaně jsem říkal, zda mi rozumí a že hledám nějakou společnost, zda bychom se druhý den mohli vidět. Souhlasily a domluvili jsme se na stejném místě ráno. Pravda, daly si na čas... vyspávaly... ale dočkal jsem se. Byl to úžasný den, protože s Ilonkou jsme si padli do oka na první pohled a skvěle si rozuměli. Dokonce tak, že jsem dostal nabídku zůstat s nimi na zbytek pobytu v jejich stanu. Wuau! Toho jsem rád využil, ne zneužil! Bylo to ve vší počestnosti a vůbec mi nevadilo, že jsem vzrušením nemohl spát. To samé mi Ilonka potvrdila také. Říkal jsem si, že by bylo fajn, kdyby žila tak do 100 km od mého bydliště, že by náš začínající vztah měl větší šanci na pokračování. A jaké bylo mé překvapení, že to bylo kilometrů jen 20! A navíc se po dovolené chystala stěhovat, tak jsem navrhnul, že může rovnou ke mně. Souhlasila. Wuau!

Jela nazpět o několik dnů později, ale nevystoupila po cestě, kde bydlela a jela rovnou za mnou. Pravda ,nastěhovala se o 14 dní později, ale bylo úžasné, že jsem si z dovolené přivezl "nevěstu". Vlastně ani neměla v plánu na tuto dovolenou jet, ale objednaný zaplacený zájezd dcery její kamarádky Jarči by jinak kvůli nemoci propadnul. Mě tato shoda všech okolností připadá jako malý zázrak. A jak vám?

P.S. Psáno před třemi lety....

 

Petr Machala

Petr Machala

Petr Machala

Nepíšu o dění kolem,ale o tom,čím se mohou poučit ostatní a také nalézt řešení. Takové články si i rád přečtu a přidám reputaci. Cokoliv mohu ovlivnit k lepšímu,o tom chci psát.A že toho je!

Nenormálně normální a normálně nenormální. Mám rád vše logické.

REPUTACE AUTORA:
0,00

Seznam rubrik

Tipy autora

Zajímavé články