Na politické téma....

neděle 31. červenec 2011 21:21

Hospodské tlachání o politice mi nahání husí kůži, ale vzhledem k mému porušení kodexu diskutéra je na čase se k danému tématu také vyjádřit. A vlastně reagovat na bouřlivou diskuzi jež se rozpoutala po zveřejnění neautorizovaného článku.

Je s podivem,že žádný astronom ještě nepojmenoval černou díru,která sežrala bilióny z privatizace státního majetku. Tedy toho torza, co nám zbylo po RVHP. Že jsme vydatně sponzorovali celý východní blok a relativně měli odbyt pro náš průmysl, o tom není pochyb. A že nás velký bratr brzdil v rozletu-o tom žádná!

Když pan Klaus šel prezidentovat,tak jsem zprvu kroutil hlavou než mi došlo,že jako hlava státu nanadělá v ekonomice-ve které je tak silný-další paseku!

Ano, kupónová privatizace bylo dílo vskutku velkolepé, ale vloudila se drobná chybička-chyběly zákony na ochranu drobných akcionářů a poradna, jak mají nakládat s akciemi. Například aby si ohlídali termím valné hromady a včas akcie prodali. Pak převážně ztratily hodnotu. O fondech typu Kožený a spol. nemluvě. Tohle tehdejšímu kapitánu naší ekonomiky V.K. odpustit nedokážu.

Začínám věřit na konspirační teorie že jsou naši politici na výplatní listině nadnárodních společností - a možná i jedinců kteří tahají za nitky aby malé, nebo ekonomicky slabé země přivedli do krachu! V takové situaci z nás budou otroci.

Proč mizí střední třída? Protože z chudých lidí na daních mnoho vybrat nejde a brát bohatým? To by museli páni politici sáhnout i do svých kapes. Tak se přidusí živnostníci. Já považuju progresívní zdanění jako jediné sociálně spravedlivé. Přijde mi až neetické utrácet (nejen)miliony za umělecká díla. Autor je obvykle nedostane. Pokud nevědí co s penězma, ať přidají třeba na vědu. Tedy ideálně takovou,která podporuje udržitelný rozvoj. Jde o to,že lidsto je ten nejbrutálnější a nejsobečtější druh zvířat na této planetě. Umíme žít dobrovolně i v podmínkách, ve kterých by ani prase nechtělo setrvávat. Pokud se z nás nestanou lidé-tedy tvorové rozumní..."učenliví",půjde to s námi rychle z kopce. A to bez sociálního cítění nepůjde.

Ale taky bez exemplárních trestů pro zloděje všeho druhu. Když neumíme vychovávat své děti a školy dnes slouží jen k přečkání dětí než se budou moci vrátit k videohrám za asistece rodičů, tak v nich povědomí o etice a svědomí nevypěstujeme. V Polsku například toto suplují kazatelé. Alespoň někdo,pokud rodiče selžou.

Videohry se střílením a brutální filmy...kam to povede? V mozku adolescentů k pokřivenému náhledu na realitu a na mantinely-co si mohou reálně dovolit.

....myslím že toto by mohlo prozatím stačit. Opět jsem porušil své vlastní pravidlo,že budu psát o tom, co by mohlo něco řešit. Tentokrát to bylo jen konstatování toho,co už jistě znáte. Omlouvám se za zmatečnost která je pro mé eticky a politicky laděné články typická. To bych mohl ke každé větě dopsat nejméně odstavec  s vysvětlením. Kdo nesouhlasí,nechť se do mne pustí.

Petr Machala

Petr Machala

Petr Machala

Nepíšu o dění kolem,ale o tom,čím se mohou poučit ostatní a také nalézt řešení. Takové články si i rád přečtu a přidám reputaci. Cokoliv mohu ovlivnit k lepšímu,o tom chci psát.A že toho je!

Nenormálně normální a normálně nenormální. Mám rád vše logické.

REPUTACE AUTORA:
0,00

Seznam rubrik

Tipy autora

Zajímavé články