Být Děd Vševěd....

pátek 25. listopad 2011 08:08

To je asi mé nejtoužebnější přání. Ale zároveň se tím rouhám, neb toto je výsadou Stvořitele, o kterém nyní často píšu. Je to téma stále otevřené a vznešené. A stojí za pozornost i ateistů, kterým se snažím takto odpovědět na sporné záležitosti. A že je povědomí o vlastnostech Nejvyššího hodně zkreslené, svědčí i diskuse.

Trochu si zde na Děda Vševěda hraju, ale věřím že pohnutky a smysl Božího konání chápu a dokážu vysvětlit. Nejsem kněz či kazatel, ale svatá písma jsou striktně a přesně předávána po generace, takže poselství v nich předávané nesmíme zlehčovat. Jen je někdy těžké uvěřit některým"faktům". Čerpám z více zdrojů a ty sporné si vysvětluju po svém. Především omlouvám pisatele Bible, kteří o genetice nevěděli nic a tak jim stvoření Homo sapiens bylo vysvětleno na příkladu Adama a Evy. S vysvětlením,kde se vzaly ostatní ženy k rození dalších potomků tak aby se nesmilnilo-když z prvního páru zbyl pouze bratrovrah Kain, se nikdo neobtěžoval. Takto rouhajíce by se dalo hovořit i o potopě, jak to Noe zvládnul dostat do záchranné lodi tisíce druhů rostlin a živočichů s primitivní technikou....to bychom sotva zvládali i dnes....

Ale proč se zabývat malichernostmi. Nepřipadá mi to až tak důležité. Něco osvětlují vědecké poznatky a co nevíme, náš život stejně příliš neovlivní. Leda že by se (například) politici stali najednou věřícími, prozřeli jakých hanebností se dopouštějí a začali pracovat pro nás a ne jen pro svůj blahobyt. Oni to ale nevědí, že za to budou muset později stejně zaplatit. Kdyby to věděli, ovlivnilo by to naše životy. K lepšímu!

Ale ono i to hledání pravdy má své kouzlo. Jak se mění,utvářejí a zpevňují názory, jiné se šmahem smetou ze stolu.

Jedna věc mi ale dělá vrásky. Bůh je popisován převážně jako muž. Logicky by mě být bezpohlavní. Ale jeho vlastnosti se spíše podobají vlastnostem žen !  Nesobeckost, láska i k dětem co zlobí, absence agresivity, Ona dává život, má nekonečnou trpělivost...

Ve východních zemích však považují za pravděpodobnější, že vymanit se z koloběhu životů má větší šanci muž. Asi proto,že ženy se starají o děti a potřebují zázemí a to se s duchovní cestou moc neslučuje. Ta je vlastně docela sobecká co se rodiny týče.

Poznal jsem intenzivní láskyplný pocit k ženě, ale jak prožívat stejný cit k Bohu-muži? Mám v počítači obrázek ženy, kterou jako by sám Bůh vlastnoručně "vymodeloval" atom po atomu a takový obraz Boha si umím představit jako "objekt" mé lásky. Prý to ničemu nevadí, jak si tvář Boha představujeme. V soudný den se nám zjeví tak, jak jej vidíme ve své mysli. Problém by ale nastal s oslovením.

Zatím tedy raději tuto představu opustím. Ale bělovlasý děd s plnovousem to také nebude. Být "4%", měl bych to jednodušší...to se zase rouhám! No, možná tento (teologicky zaměřený) článek už několikátý v pořadí svědčí o tom, že Boha miluji, ač mi to tak intenzivní a od srdce nepřipadá. Jenže srovnávat lásku vyprodukovanou feromony a chtíčem s touto duchovní je jako rouhání na Ntou. Skoro začínám litovat že jsem ji poznal, protože bych se byl spokojil se současným stavem. Těším se však, jak budu překvapen až se ta - srdce svírající - dostaví.

Petr Machala

Petr Machala

Petr Machala

Nepíšu o dění kolem,ale o tom,čím se mohou poučit ostatní a také nalézt řešení. Takové články si i rád přečtu a přidám reputaci. Cokoliv mohu ovlivnit k lepšímu,o tom chci psát.A že toho je!

Nenormálně normální a normálně nenormální. Mám rád vše logické.

REPUTACE AUTORA:
0,00

Seznam rubrik

Tipy autora

Zajímavé články