Vlci v nás

neděle 18. březen 2012 08:18

Nedalo mi to, ale MUSÍM.....tohle mne natolik oslovilo, že to musím "hodit na sklo" vašich monitorů. Viz níže. A přidám dovětek - článek k aktuálnímu tématu.

Jeden večer vzal starý Indián svého vnuka a vyprávěl mu o bitvě, která probíhá v nitru každého člověka. Řekl mu: “Synku, ta bitva v každém z nás je mezi dvěma ‘vlky’.

Jeden je špatný. Je to vztek, závist, žárlivost, smutek, sobeckost, hrubost, nenávist, sebelítost, falešnost, namyšlenost a ego.
Ten druhý je dobrý. Je to radost, pokoj, láska, naděje, vyrovnanost, skromnost, laskavost, empatie, štědrost, věrnost, soucit a důvěra."

Vnuk o tom všem přemýšlel a po chvíli se zeptal: "A který vlk vyhraje?"


Starý indián odpověděl: “Ten kterého krmíš”.

 

K tomu není co dodat.

Ale nyní bych se rád vyjádřil k dění minulých dní a to k "demonstracím".  Ona to byla spíše pokojná setkání nespokojených občanů a v Liberci kde jsem také strávil hodinku (déle to netrvalo) a hezky si zapískal to byla spíše fraška.

Lidi se rozčilovali, že to nikdo neorganizuje. Divil jsem se tomu...jejich rozčilení. Kdo to měl organizovat? Radnice? ..... před kterou jsme rozpačitě postávali? Nebo stále vlivný EXprimátor? ...který před 17tou h. opouštěl tuto (mimochodem v republice nejhezčí) radnici a šel si v klidu za mohutného pískotu shromážděných na kafíčko.  To jsme celí MY !  Házet vinu na druhé. Přijít někdo s megafonem, jistě by se našlo řečníků dost i bez organizace.....Ale účast byla "hojná"...jistě cca 1000 lidí. Ve srovnání s Prahou, kam dorazili jiní dva Liberečáci (co vím) na posilu si tento popis zaslouží. Jóóó v Praze...tam se žije blaze....

Ale nyní k prvnímu odstavci. Krásně vystihuje podstatu dění. Jaký má smysl nadávat a živit prvního vlka? Udělejme to obráceně. Pokud si dokážeme představit, že jsou ve vládě lidé, kteří mají zájem, aby se nám občanům vedlo lépe, stane se to. Tak jako se někdo bojí zlodějů....je okrádán. Kdo přemýšlí o nemocech, churaví. Kdo myslí na uzdravení, vyléčí se. Zde je doložitelných spousta"zázraků". Mysleme pozitivně a budou se nám dít pozitivní"věci". Nevěříte, že se to stane jen tak? Bez populární defenestrace?

Pak nezačínejme s rebelií, dokud nemáme koho "správného" dosadit na místo těch které tam nechceme.

Znáte někoho takového? Tak tam začněte. A prosím......hlavně pozitivně. ANO?

Nebo ANO2011?

To byl jen žert...ale já tomu fandím.


Petr Machala

Petr Machala

Petr Machala

Nepíšu o dění kolem,ale o tom,čím se mohou poučit ostatní a také nalézt řešení. Takové články si i rád přečtu a přidám reputaci. Cokoliv mohu ovlivnit k lepšímu,o tom chci psát.A že toho je!

Nenormálně normální a normálně nenormální. Mám rád vše logické.

REPUTACE AUTORA:
0,00

Seznam rubrik

Tipy autora

Zajímavé články