Má jít tělo do hrobu zhuntované?

středa 12. září 2012 08:08

Obvykle lidé, kteří nedbají na své zdraví tuto větu používají. Jen bez otazníku. Tázat by se však měli. A to jaké nepříjemnosti je v této souvislosti čekají. Především VELKÉ. Větší, než kdyby si dali "práci" a žili zdravě. Je to vlastně velice jednoduché.

Stačí dodržovat jednoduché zásady. K těm stravovacím se dostanu vzápětí, protože nejhorším faktorem NE-zdraví je stres a strach.

Jak se jich zbavit? Naučte se číst...tedy mám na mysli esoterickou literaturu. Zahoďte detektivky a beletrii...."nic" vám do života nedají. Ale jak správně žít pochíte asi až z takovéto literatury.
 Rodina, kazatelé...duchovní, učitelé....mohou mít pravdu...ale co když ji nemají? A vy žijete ve stálém bludu. Vy na tuto pravdu přijdete sami. Ale jen pokud ji budete hledat.

Dalšími zlými faktory jsou špatné myšlenky - obecně. Zloba, závist, žárlivost.....

Až nyní přicházejí na řadu fyziologické záležitosti. Kouření, alkohol či drogy samozřejmě neprospívají, ale hodně lidí se potýká s nadváhou. Pokud si někdo roztahuje žaludek litry piva, pak takového člověka malá porce jídla nezasytí. Velkým prohřeškěm je nejíst celý den a hrát si na hrdinu...že vlastně nic nejím, ale pak se"nafutrovat" na noc...beze svědků. A u TV se cpát brambůrky. Po bramborách hezky přibývají i prasátka a sůl zadržuje vodu v těle a ono kyne o to víc....

Zde bych doporučil jíst (celý den) po troškách..."zapácnout se" a ztišit hlad...no a hlavně se vyvarovat živočišných tuků. Tedy maso vyjma ryb bych vůbec vyškrtnul z jídelníčku. Vejce je taky nahradí. A večer už jen něco jako vodnatou zeleninu či ovoce.

A vyvarujte se minerálek....to je velmi nebezpečná záležitost a propagátory jejich pití bych dal pranýřovat jako ve středověku. Stejně tak jako "úpraváře" potravin. Barvení rajčat a kuřecího masa, křehčení masa a podobné finty na spotřebitele. Ve středověku si s takovými zloději a vykuky rady věděli. Ale to je na jiný článek.

O dietologii bylo napsáno stohy knih, ale věřím, že tento "výcuc" by mohl docela dobře posloužit také.

Petr Machala

Petr Machala

Petr Machala

Nepíšu o dění kolem,ale o tom,čím se mohou poučit ostatní a také nalézt řešení. Takové články si i rád přečtu a přidám reputaci. Cokoliv mohu ovlivnit k lepšímu,o tom chci psát.A že toho je!

Nenormálně normální a normálně nenormální. Mám rád vše logické.

REPUTACE AUTORA:
0,00

Seznam rubrik

Tipy autora

Zajímavé články